O Firmie

Firma AlpTrans powstała jako kontynuacja działalności firmy SnowGT, która pierwotnie zajmowała się usługami z zakresu odśnieżania, głównie dachów, choć nie tylko. Jednak chęć rozwoju, a także zainteresowania związane z motoryzacją oraz ciągła styczność z branżą transportową pchnęły do działania. Pod koniec listopada 2013 roku swoją działalność rozpoczęła firma AlpTrans. Nazwa to połączenie dwóch sektorów usług, w jakich miała według pierwotnego zamysłu działać firma – alpinizm przemysłowy, a konkretnie odśnieżanie dachów, oraz transport.

Dalszy rozwój firmy w sektorze transportowym, zapotrzebowanie na tego typu usługi na rynku, a także sezonowość drugiej części działalności, jaką było odśnieżanie, powoli ukształtowały dzisiejszy wizerunek firmy, która w całości zajęła się realizacją usług transportowych.

Aktualnie firma AlpTrans, działając głównie w oparciu o giełdę transportową, codziennie przewozi ładunki paletowe (choć nie tylko) dla dziesiątek różnych firm. Prócz tego na co dzień współpracuje z salonami meblowymi w zakresie transportu towaru wprost do mieszkań klientów. Codziennie zdobywa też cenne doświadczenie podczas realizacji usług przeprowadzkowych – zarówno osób prywatnych, jak i firm i instytucji.